O reformeru

PILATES – REFORMER

KDO JEDNOU ZKUSÍ, NECHCE JINAK…

PILATES – REFORMER je inovativní a jedinečný stroj. Jde o další, vyšší stupeň účinného cvičení dle Pilatesovi metody. Cvičení je prospěšné jak pro tanečníky, sportovce, tak pro běžnou populaci. Není věkově omezeno a je určené pro ženy i pro muže. Vhodné je také pro obézní lidi a osoby se sníženou pohyblivostí. Cvičení na reformeru se nemusí bát maminky po porodu ani senioři či osoby po operaci.

Pilates pro tanečníky a krasobruslaře

Jak pracuje tělo při cvičení na reformeru?

Díky tomu, že pracujeme s vlastní vahou, nedochází k přetížení těla a jednotlivých svalových i kloubních skupin. Tělo je procvičované rovnoměrně. Díky speciálním cvikům v kombinaci se strojem jsou svaly současně posíleny i protaženy. Reformer je také výborný pro rozvoj flexibility. Jde o stroj, který je doporučován vrcholovým sportovcům a my pevně věříme, že i Vám pomůže získat maximální kontrolu nad Vaším tělem, rozšíří Vaše pohybové zkušenosti a třeba začnete na cvičení jako takové nazírat novým způsobem, možná i úplně jinak.

Jak vypadá stroj Pilates Reformer?
Na jakém druhu si u nás můžete zacvičit?

Na jednom konci stroje jsou zabudovány pružiny, na druhém dvě lana. Ve strojích zabudovaným pružinám kladou odpor svaly cvičícího a to řízeně pomocí táhel, která lze různě zaháknout za ruce i nohy. Během cvičení jsou svaly současně protahovány a posilovány. Pružiny jsou různě tuhé a mohou se libovolně měnit, to umožňuje, aby na stroji mohl cvičit začátečník i pokročilý. Jednoduše řečeno: jedná se o „lavici“, v níž je umístěn pojízdný vozík uvnitř vodorovného rámu s pružinami na jedné straně a s táhly na straně druhé. V našem studiu cvičíme na strojích Allegro 2 Reformer od americké společnosti Balanced Body.

Více informací se můžete dozvědět na webových stránkách a na instruktážním videu.

Pro koho je reformer vhodný?

  • Pro všechny, kteří chtějí posílit tělo a tím docílit lepší kondice.
  • Chtějí se zbavit bolesti různých částí těla.
  • Potřebují posílit, protáhnout a uvolnit jednotlivé svalové skupiny.
  • Touží po vypracované a zdravě vypadající postavě.
  • Pro osoby se skoliózou a jinými vadami páteře.
  • Hezké držení těla bude k tomu všemu bonus :-).
  • Reformer si v posledních letech oblíbilo mnoho známých osobností právě pro jeho blahodárné účinky. Svou multifunkčností uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Další klady cvičení na reformeru

Právě tanečníci a tanečnice potřebují dlouhé, štíhlé svaly, které mohou při správném cvičení na reformeru získat. Dalším nesporným kladem reformeru je rehabilitační vliv na pohybový aparát. Tanečníkům a sportovcům může vhodné cvičení pomoci od bolesti zad a třeba i prodloužit jejich profesionální kariéru.

Pilates pro tanečníky a krasobruslaře

Nynější doba klade na tanečníky a sportovce obrovské nároky. Aby mohli tanečníci podávat co nejdéle výborné/ty nejlepší výkony, měli by být ve skvělé fyzické kondici a starat se o své zdraví. Musejí mít zpevněný střed těla tzv. core. Zpevněný střed těla je velmi důležitý pro dobré točení pirouettes, pro zdvihání nohou, skoky a pro práci na relevé. Pro tanečníky je také velmi důležitá flexibilita. K zdokonalení všech uvedených požadavků je Pilates reformer výborný pomocník.

Reformer pro skoliotiky

Česká republika nabízí pár variant jak léčit skoliózu.

Možnosti léčby jsou: operativně (v případě vážných skolióz nad 40 stupňů) a nebo tzv. konzervativní formou - formou rehabilitace a cvičení např. v kombinaci s nošením korzetu. Oproti zahraničí jsme stále trochu pozadu, i když se situace lepší. Stále chybí komplexní přístup k léčbě. Děti s bohužel v dnešní době hýbou méně a to je fatální chyba nejen při léčení skoliózy, která zdravý pohyb vyžaduje. Pohybové všestrannosti ubývá ve všech věkových kategoriích a to je úrodné pole pro civilizační choroby.